Три законопроекти, які передбачають впровадження системи економічного бронювання, були зареєстровані в Українській Верховній Раді. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха в інтерв’ю для видання «БізнесЦензор».

Термін подачі альтернативних законопроєктів закінчився 28 червня

Термін подачі альтернативних законопроєктів закінчився 28 червня, тому депутати готові розглядати запропоновані документи. Наталуха вважає, що комітет може розглянути законопроекти вже цього тижня, а перше читання у сесійній залі може відбутися до кінця липня. Він висловив оптимізм щодо перебігу другого читання, несмотря на очікувані правки, подібні до тих, які були у законі про мобілізацію, що можуть затримати його ухвалення.

Запропоновані законопроекти мають різні підходи до моделі економічного бронювання

Перший законопроект передбачає можливість бронювання працівників за умови сплати військового збору у розмірі 20 тисяч гривень на місяць. Це додаткова виплата, яка обмежується 1,5% від загальної заробітної плати. Підприємства, які мають намір бронювати своїх працівників, повинні бути вільні від будь-яких заборгованостей, зокрема перед військовими внесками. Крім того, збронювати працівників можна буде тільки у розмірі 50% від усіх військовозобов’язаних.

Фізичні особи-підприємці (ФОПи) також матимуть можливість забронювати себе від мобілізації, якщо вони зареєстровані понад шість місяців і отримують щомісячний прибуток не менше 61 тисяч гривень.

Інший законопроект, представлений заступником голови Офісу Президента Ростиславом Шурмою, передбачає виключення з мобілізації військовозобов’язаних з зарплатою понад 35 тисяч гривень на місяць. Цю ідею підтримує уряд.

Третя модель, яка є змішаною, дозволяє забронювати найманих працівників зі зарплатою понад 35 тисяч гривень і ФОПів, які щомісяця сплачуватимуть військовий збір у розмірі 20 тисяч гривень.